Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych

grudzień 1, 2009

Jesteś studentem niepełnosprawnym? borykasz się z jakimiś kłopotami na uczelni?
Masz prawo mieć równe szanse!

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnym jest organizacją która pragnie pozyskać ludzi chętnych do działań mających na celu pokazanie aktywności Srodowiska ON.

Na uczelni  jest ok. 1% osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

Staramy się do nich dotrzeć i zachęcić do współpracy.

Chcemy przełamywać bariery mentalne i pokazywać ludziom, że na równi z innymi mamy prawo uczestniczyć w życiu studenckim, towarzyskim, sportowym.  W tym celu organizujemy różnego rodzaju spotkania, imprezy, wycieczki integracyjne, zajęcia sportowe, kursy językowe na które pozyskujemy środki. Staramy się aby imprezy te były organizowane pod względem wszelkiej dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Jeżeli  masz jakiś pomysł w jaki sposób możemy pomóc Tobie lub Twojej koleżance, koledze, przyjdź do Nas. Możesz poznać wspaniałych ludzi, którzy pomimo przeciwności losu pokazują że mogą w pełni korzystać z życia, i potrafią się nim cieszyć, Ty również możesz im pomóc.

Współpracujemy ściśle z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych PK, a także z Biurami i Zrzeszeniami czterech krakowskich uczelni tj. AGH, UEK, UP oraz UPJPII.
O naszej działalności możesz przeczytać w „Krakowskim Semestralniku Studentów Niepełnosprawnych”.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!