XIII Krakowskie Dni Integracji

kwiecień 14, 2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w XIII Krakowskich Dniach Integracji!

W programie szkolenia, warsztaty, wykłady i spotkania związane ze wsparciem osób z niepełnosprawnościami.

 

Wszystkie wydarzenia odbywają się online pod linkiem:

https://us02web.zoom.us/j/81448087422

Program wydarzenia:

19 kwietnia 2021 r. (poniedziałek)

10:00-11:00: Spotkanie State Street Job Market – czyli jak wygląda rynek pracy i rekrutacja w czasie pandemii, organizowane przez State Street Bank Polska oraz Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

12:30-13:30: Warsztaty z PJM (polskiego języka migowego) dla osób znających podstawy PJM z zakresu rynku pracy i biznesu, organizowane przez Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

13:00-14:30: Spotkanie „Asystenci zdrowienia – wsparcie przez doświadczenie”, organizowane przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

15:00-16:00: Wykład „Osoba z niepełnosprawnością w środowisku akademickim”, organizowany przez Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

 

20 kwietnia 2021 r. (wtorek)

10:00-11:00: Anna Dymna – Spotkanie z aktorką teatralną i filmową, działaczką społeczną, założycielką i Prezes Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. (Rozmowa moderowana), organizowane przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

11:00-12:30: Warsztaty „Student z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD)”, organizowane przez Dział ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

13:15-14:45: Wykład zobacz niepełnosprawność – zobacz dźwięk, wykład poświęcony dostępności administracji publicznej dla osób niesłyszących i niedosłyszących, organizowany przez Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

13:30-15:00 Spotkanie z Pawłem Królem „4 zmysły” – niewidomym poliglotą, sportowcem, podróżnikiem, człowiekiem, który inspiruje do działania, organizowane przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

14:30-16:00: Zagadki ewakuacyjne w teorii i praktyce – warsztaty dla studentów, organizowane przez Dział ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

 

21 kwietnia 2021 r. (środa)

10:00-13:00: Webinar dla studentów z niepełnosprawnościami: O rekrutacji bez barier „6 kroków do zatrudnienia”, organizowany przez Pełnomocnika Rektora ds. Studentów z Niepełnosprawnością Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

11:00-12:00: Jan Mela – Spotkanie z polskim podróżnikiem, działaczem społecznym, mówcą motywacyjnym i trenerem biznesu, organizowane przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

13:00-14:00: Webinarium „Profilaktyka żywieniowa”, organizowane przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

 

22 kwietnia 2021 r. (czwartek)

09:00-11:00: Spotkanie Ustawa o dostępności a bariery architektoniczne w uczelni, organizowane przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

11:00-12:00: Spotkanie „pracownik z chorobą psychiczną” – odczarowanie stygmatyzacji, organizowane przez Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

12:00-13:30: Wykład „Od poznania do raportowania – zarządzanie różnorodnością w organizacji”, organizowany przez Zespół ds. Rozwoju Społecznego i Ekologicznego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

13:00-14:00: Webinarium „Student, rodzina, świat w okresie pandemii” – dr n. med. Cezary Żechowski, psychiatra oraz psychoterapeuta, organizowane przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

 

23 kwietnia 2021 r. (piątek)

10:00-13:00: Główne wydarzenie XIII Krakowskich Dni Integracji „Równość a różnorodność”, wręczenie głównej nagrody Integralia dla dr hab. Adama Bodnara, Prof. Uniwersytetu SWPS, panel dyskusyjny „Równość a różnorodność”

 

Szczegóły na stronie organizatora:

www.bon.uek.krakow.pl/kdi
www.facebook.com/KrakowskieDniIntegracji/