Dzień sportu w ramach V Krakowskich Dni Integracji

kwiecień 21, 2012

Czy można zagrać w ping-ponga z zawiązanymi oczami? Jak celnie rzucasz do kosza siedząc na wózku? Ile czasu zajmie Ci trafienie piłką do bramki podczas meczu goalballa? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź 24 kwietnia podczas Dni Sportu na AGH!

Już po raz drugi w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie przy ulicy Piastowskiej 26a odbędzie się Dzień Sportu Osób Niepełnosprawnych. We wtorek 24.04.2012r. od godziny 15:30 w ramach V Krakowskich Dni Integracji zostaną zaprezentowane następujące dyscypliny sportowe:
• Koszykówka na wózkach
• Szermierka na wózkach
• Strzelectwo laserowe osób niewidomych
• Tenis stołowy osób niewidomych
• Goalball- czyli udźwiękowiona piłka
• Sztuki walki w wykonaniu osób niewidomych
• Mini kurs języka migowego z „miganym” cateringiem

Podczas wydarzenia każdy uczestnik za darmo będzie mógł osobiście spróbować swych sił w ww. dyscyplinach sportowych. Główną atrakcją będzie pokazowy mecz koszykówki rozegrany pomiędzy zawodnikami Sekcji Integracyjnej AZS AGH a Śląską Sekcją Koszykówki na Wózkach z Mysłowic po którym odbędzie się mini turniej koszykówki na wózkach. Ponadto każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w mini turnieju szermierki na wózkach oraz strzelectwa laserowego. Na zwycięzców poszczególnych dyscyplin czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe!

WSTĘP BEZPŁATNY. OBOWIĄZUJE OBUWIE SPORTOWE ZMIENNE. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Informacje: http://www.bon.agh.edu.pl/ds/index.html